حدیث پرچم های سیاه خراسان
پایگاه علمی فرهنگی حامیان علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی
پادکست

دلیل زندگی

دلیل زندگی
تعداد نظرات: (۲)
 1. مانا گفت:

  سلام
  امسال چنین خواهیم کرد و سال دیگر چنان، در حالی که نمی‌دانند فردا زنده خواهند بود یا مرده

  من متوجه نمیشم یعنی نباید برای اینده و تحصیل و شغل و ازدواج و تربیت فرزند و در کل برای چند سال اینده برنامه ریزی کرد؟ و نباید برای کل زندگی چشم انداز داشت؟

  باید چه کرد؟چگونه آخرت را هدف داشته باشیم ر حالی که در این دنیا و این روزگار زندگی می کنیم؟ لطفا توضیح کامل و ملموس بدهید. مرسی

  1. مدیر سایت گفت:

   علیکم السلام و رحمت الله.
   منظور علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی، عدم تدبیر یا نفی معاش یا قطع کامل توجّه به دنیا نیست، بلکه منظور ایشان عدم دلبستگی به دنیا و پرهیز از دنیازدگی و اولویت دادن به امور دنیاست. وانگهی گرایش به آخرت و توجّه به عاقبت اخروی، موجب اصلاح امور دنیا و اصلاح عقاید و اعمال انسان در زندگی موقّت دنیا می‌شود. همچنانکه ایشان در پایان این نامه، از سخنان خویش نتیجه گرفته و فرموده‌اند: «…آن گاه از کاری که کرده‌اید آگاه خواهید شد و سزای آن را بتمامی خواهید دید؛ اگر به گماشته‌ی خداوند گرویده‌اید و او را با دست و زبان یاری رسانده‌اید، امان خواهید یافت؛ چراکه بهترین کار را انجام داده‌اید و اگر به گماشته‌ی دیگران گرویده‌اید و او را با دست و زبان یاری رسانده‌اید، وای به حالتان خواهد بود؛ چراکه بدترین کار را انجام داده‌اید؛ تا کسانی از شما که پشتیبان ستمگرانند بدانند که آنان روز سختی خواهند داشت».
   منبع: https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-nameh/9297/

کاربر گرامی! شما می‌توانید نظر خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی، با علامت ستاره (*) مشخص شده‌اند.